iTEP International LLC. Hakkında

iTEP International LLC. Hakkında

30 yılı aşkın bir süre ELS Dil Merkezleri başkanı olarak görev yapan Perry Akins zaman içerisinde iTEP gibi bir testin geliştirilmesinin oldukça gerekli olduğunu görmüştür. Uluslararası eğitim alanında kariyerine başladığında hiç bir İngilizce yeterlilik sınavı mevcut değildi. Bu tür testler çıkmaya başladığında ise konuşma ve yazma bölümlerini içermemekteydiler. Dolayısıyla alınan puanlar bir kişinin gerçek İngilizce seviyesini yansıtmamaktaydı. Bu alanda çok rekabet olmadığından fiyatlar devamlı artmakla birlikte testlerde herhangi bir iyileşme görülmemiştir.

ELS’yi 2 Dil Merkezinden 82’ye çıkardıktan ve yarım milyon öğrenci kaydı aldıktan sonra, Perry iş ortağı Shariff Ossayran ile birlikte iTEP International LLC’yi kurmuştur. Birlikte daha iyi bir sınav ortaya çıkarmak için test geliştirmede deneyimli bir ekibi ve ikinci dil olarak İngilizce öğreten öğretmenleri bir araya getirmişlerdir. iTEP (International Test of English Proficiency)‘ in 2008’de lansmanı yapılmıştır.

Test etkinlik, yeterlilik, doğruluk, kesinlik ve esneklik açısından yeni bir standart ortaya koymuştur. iTEP istenildiği zaman programlanabilmektedir ve 5 iş günü içerisinde puanlandırılmaktadır. Tüm dünya çapındaki test merkezlerinde çevrimiçi olarak güvenli bir şekilde ve uygun bir fiyata alınabilmektedir. iTEP en fazla 90 dakika sürmektedir ve konuşma ve yazma örnekleri içermektedir. Detaylı puan raporu güçlü ve zayıf yanları ve de küçük ilerlemeleri, iyileşmeleri göstermektedir. Bu da sınavın başvuru kabulleri ve aynı zamanda yerleştirme ve seviye tespit durumları için ideal bir sınav olduğunu ortaya koymaktadır. Kurumlar test alanların verilerine, test puanlarına, gerçek yazma, konuşma örneklerine hemen giriş yapabilmekte ve destek ekibine kolayca ulaşabilmektedir. iTEP gerçek bir 21. yüzyıl sınavıdır.

California (Kaliforniya) Devlet Üniversitesi sistemi de dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletlerinde ülke çapındaki yüzlerce kurumun başvuru kabul büroları uluslararası başvuranların iTEP sonuçlarını kabul etmektedirler. iTEP Akademik İtimatname Değerlendirme Kurumu (ACEI) ve Devam Eden Eğitim Öğretim için Kredilendirme Kurulu (ACCET) tarafından tanınmaktadır. Bundan dolayı hızlıca artan sayıda yoğun İngilizce programları yerleştirme/seviye tespit, ölçme/değerlendirme ve çıkış/bitirme sınavı testleri için iTEP’i kullanmaktadır.

Kolombiya’dan Suudi Arabistan’a kadar pek çok devlet kurumu, işyerleri, uluslararası organizasyonlar iTEP’i test seçenekleri olarak belirlemişlerdir. iTEP’in uygulanmaya başlandığı tarihten bu yana, 2 milyon’dan fazla kişi iTEP sınavı almıştır.

iTEP aktif olarak AIEA, Ulusal Doktora Sonrası Derneği, NAFSA ve AAIEP’ye üyelikleri ve yürüttüğü işbirlikleri aracılığı ile uluslararası eğitim camiasına kendini adamıştır. Tüm testi alacakların ve kurumların layık olduğu giriş kolaylığına ve yeterliliğe olanak sağlamak için yaratıcılığımızı ve yenilikçi becerilerimizi kullanırken akademik titizlilikle en yüksek standardı da sağladığımızı gururla bildiririz

NAFSA Logo http://www.nafsa.org/ (PRNewsFoto/NAFSA)
indir

T: (0216) 414 78 18

info@itepacademic.com

Osmanağa Mah. Rıhtım Cad. Başçavuş Sok : 31/11 Kadıköy-İSTANBUL